Ünlü Bilgileri

Rashida Jones Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Rashida Leah Jones
Doğum Tarihi: 25 Şubat 1976
Meslek: Aktris & Yazar & Yapımcı

Rashida Jones, 25 Şubat 1976 yılında aktris Peggy Lipton ve müzisyen/prodüktör Quincy Jones’un kızı olarak Los Angeles, Kaliforniya’da doğdu. Babası Afro-Amerikan kökenli ve Annesi Aşkenaz Yahudisi (Rusya ve Letonya’dan gelen Yahudi göçmenlerin soyundan) idi. Jones küçük yaşlardan itibaren müzik yeteneği vardı ve klasik piyano çalabiliyordu. Annesi Entertainment Tonight’a Jones’un aynı zamanda muhteşem bir şarkıcı ve söz yazarı olduğunu söyledi. Sherman Oaks, Kaliforniya’daki The Buckley School’a gitti ve Buckley’de tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Jones’un ailesi 14 yaşındayken boşandı, Rashida anneleriyle birlikte Brentwood’a taşınırken, kız kardeşi babasının yanında kaldı. 1994’te Jones, rapçi Tupac Shakur’un ailesinin ırklar arası evliliği hakkında yaptığı sert sözlere yanıt veren açık bir mektupla dikkatleri üzerine çekti. Aralarındaki farklılıkları gidermeyi başardılar ve Shakur sonunda Rashida ve ailesiyle arkadaş oldu. Rashida’nın kız kardeşi Kidada Jones, öldüğü sırada Tupac’la çıkıyordu.

Jones profesyonel oyunculuk kariyerine Mario Puzo’nun romanından uyarlanan 1997 yapımı The Last Don adlı mini dizide rol aldı. Daha sonra Myth America, East of A ve If These Walls Could Talk 2’de yer aldı. 2000 yılında Boston Public’te Louisa Fenn rolünü oynamadan önce Freaks and Geeks dizisinde Karen Scarfolli karakterini canlandırdı. 2000 ve 2002 yılları arasında 26 bölümde yer aldı ve son yılında NAACP Image Award’a aday gösterildi. Jones Boston Public’ten ayrıldıktan sonra Damon Dash’in yönettiği Death of a Dynasty filminde ve Chappelle’in Comedy Central’daki show’unun iki bölümünde yer aldı. 2004’te Sidney Lumet’in yönettiği Bir HBO filmi olan Strip Search’te rol aldı, ancak sahneleri son yayın versiyonundan kesildi. Aynı yıl Little Black Book’ta Dr. Rachel Keyes’i oynadı ve İngiliz drama dizisi NY-LON’da Edie Miller karakterini canlandırdı.

Yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen Jones, Hindistan’da bir ashram’ı ziyaret ettikten sonra, annesiyle birlikte gençliğinde Hinduizm’e inanmaya başladı. Jones, Şubat 2003’te müzik yapımcısı Mark Ronson ile nişanlandı. 27. doğum gününde, evlenme teklif etti. 2018 yılında Jones’un erkek arkadaşı müzisyen Ezra Koenig’den bir oğlu oldu.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-89 Cm

Burcu

Balık

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu