Ünlü Bilgileri

Penélope Cruz Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Penélope Cruz Sánchez
Doğum Tarihi: 28 Nisan 1974
Meslek: Aktris & Model

Penelope Cruz, 28 Nisan 1974 yılında İspanya’da dünyaya geldi. Cruz, İspanya’nın Madrid şehrinin Alcobendas kentinde kuaför ve kişisel yönetici Encarna Sánchez ve perakendeci ve araba tamircisi Eduardo Cruz’un kızı olarak dünyaya geldi. Mónica adında bir oyuncu ve şarkıcı Eduardo adında iki kardeşi vardır. Cruz, Alcobendas’ta büyüdü ve büyükannesinin dairesinde uzun saatler geçirdi. Mutlu bir çocukluk geçirdiğini söyledi. Başlangıçta Cruz dansa odaklandı. Dokuz yıl boyunca İspanya Ulusal Konservatuarı’nda klasik bale eğitimi aldı. Cristina Rota’nın okulunda üç yıl İspanyol bale eğitimi ve dört yıl tiyatro eğitimi aldı. Balenin disiplinine aşıladığını ve bunun gelecekteki oyunculuk kariyerinde önemli olacağını söyledi.

1989’da Cruz, İspanyol pop grubu Mecano’nun “La Fuerza del Destino şarkısının video klibinde ilk kez oyunculuk kariyerine başladı. 1990 ve 1991 yılları arasında İspanyol televizyon kanalı Telecinco’nun genç izleyicileri hedef alan gençlerin ev sahipliği yaptığı La Quinta Marcha adlı talk show programına ev sahipliği yaptı. Ayrıca 1991’de Série Rose adlı erotik bir Fransız TV dizisinin “Elle et lui” bölümünde oynadı. 1991’de komedi drama sanat evi filmi Jamón’da başrol olarak ilk uzun metrajlı filminde rol almış oldu. Filmde, annesi ilişkiyi onaylamayan ve Javier Bardem’in karakterine onu baştan çıkarmak için para ödeyerek onu sabote etmeye çalışan bir erkekten ilk çocuğunu bekleyen genç bir kadın olan Silvia’yı canlandırdı. People dergisi, Cruz’un filmde üstsüz görünmesinden sonra büyük bir cinsel obje sembolü haline geldiğini belirtti. 1999’da Los Angeles Daily News’e verdiği bir röportajda Cruz, “Bunun büyük bir rol olduğunu, ancak… Çıplaklığa hazır değildim. Ama hiç pişmanlık duymuyorum çünkü çalışmaya başlamak istedim ve bu hayatımı değiştirdi.” dedi

Cruz, İspanyol aktör Javier Bardem ile evlidir. Bardem, Jamón, Jamón’daki Silvia rolüyle başrolde yer aldı ve Vicky Cristina Barcelona’da başrolde oynadı. Ayrıca 2013 yapımı The Counselor filminde de yer aldılar. Cruz 2007 yılında Bardem ile çıkmaya başladı ve Temmuz 2010 başlarında Bahamalar’da bir arkadaşının evinde özel bir törenle evlendiler. Ocak 2011’de Los Angeles’ta doğan Leo Encinas Cruz adında bir oğluve Temmuz 2013’te İspanya’nın Madrid kentinde doğan Luna Encinas Cruz adında bir kızı vardır. Çocuklarının doğumundan sonra emzirmenin kamu savunucusu oldu.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

168 Cm

Kilo

62 Kg

Vücut Ölçüleri

89-66-89 Cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu