Ünlü Bilgileri

Miranda Cosgrove Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Miranda Taylor Cosgrove
Doğum Tarihi: 14 Mayıs 1993
Meslek: Aktris & Şarkıcı

Miranda Cosgrove, 14 Mayıs 1993 yılında ABD’de kuru temizleme işine sahip Tom’un ve ev hanımı Chris’in (kızlık soyadı Casey) kızı olara dünyaya geldi. İngiliz, İrlandalı ve Fransız kökenlidir. Üç yaşındayken, Los Angeles’taki Taste of L.A.’de şarkı söylerken ve dans ederken bir yetenek menajeri tarafından keşfedildi. Teklifi kabul ettikten sonra, McDonald’s ve Mello Yello için televizyon reklamlarında yer aldı ve ayrıca modellik yaptı. Yedi yaşındayken tiyatro ve televizyon rolleri için seçmelere katıldı.

Cosgrove’un ilk televizyon programı (reklamlar dışında) 2001 yılında Smallville’in pilot bölümünde genç Lana Lang’in sesi olarak gösterildi. Cosgrove daha sonra ilk filmini 2003’teki School of Rock filminde Richard Linklater’ın yönettiği bir filmde yaptı. School of Rock, dünya çapında $131,282,949’dan fazla gişe hasılatı elde etti. Cosgrove’un filmdeki oyunculuğu övgüyle karşılandı ve Newsweek’ten David Ansen filmi “spot on” olarak tanımladı. 2004’te Cosgrove, Drake Bell ve Josh Peck ile birlikte Nickelodeon dizisi Drake & Josh’da başrolü aldığında bir televizyon dizisinde ilk büyük rolünü aldı. Dizide, başkarakterlerin yaramaz kız kardeşi Megan Parker’ı canlandırdı.

Cosgrove şarkıcı olarak ilk çıkışını Drake Bell’in yer aldığı iCarly tema şarkısı “Leave It All to Me” ile oldu ve 2 Aralık 2007’de single olarak yayımlandı. Haziran 2008’de Columbia Records, Cosgrove tarafından seslendirilen dört şarkının yer aldığı iCarly soundtrack’ini yayımladı ve Billboard Kid Albums listesine bir numaradan giriş yaptı.

15 Şubat 2013’te Cosgrove’un, Liz Brixius tarafından NBC için yazılan ve Douglas Coupland’ın aynı adlı romanından uyarlanan Girlfriend in a Coma adlı televizyon dizisinde rol alacağı açıklandı. Mayıs 2015’te Cosgrove, Suzanne Martin tarafından yapımcı Sean Hayes ile birlikte yaratılan NBC komedi pilotu Crowded’da rol aldı. 14 Haziran 2017’de yayımlanan Despicable Me 3 filminde Margo rolünü bir kez daha canlandırdı. 2019’da 3022 filminde Lisa Brown rolünü canlandırdı. 2020’den beri CBS TV programı Mission Unstoppable’ın sunuculuğunu yapıyor.

Oyuncu olmadan önce veteriner olmak istiyordu. Tek çocuk ve altıncı sınıftan itibaren evde eğitim aldı. 2011 yılında New York Üniversitesi ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne (USC) kabul edildi. 2012 sonbaharında USC’ye gitmeye başladı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 168 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 81-61-87 cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu