Ünlü Bilgileri

Mark Wahlberg Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Mark Robert Michael Wahlberg
Doğum Tarihi: 5 Haziran 1971
Meslek: Aktör & Televizyon Yapımcısı

Mark Wahlberg, 5 Haziran 1971 yılında ABD’de dünyaya geldi. Wahlberg, şarkıcı ve aktör Donnie de dahil olmak üzere dokuz çocuğun en küçüğüdür. Annesi Alma Elaine (kızlık soyadı Donnelly), bir banka memuru ve hemşire yardımcısı, babası Donald Edmond Wahlberg ise teslimat şoförüydü. Anne ve babası 1982 yılında boşandı. Wahlberg’in babası Donald, Kore Savaşı’nın emektar bir askeriydi ve 14 Şubat 2008’de öldü. Wahlberg Katolik olarak yetiştirildi ve Boston’daki Newbury Caddesi’ndeki Copley Square Lisesi’ne gitti. 13 yaşına geldiğinde kokain ve diğer maddelere bağımlı hale geldi. 1980’lerde Boston’da yaşarken, ırkçılık ile ilgili nefret suçlarından iki kez suçlanan Wahlberg, saldırılardan biri için hapis yattı. Lise diplomasını Haziran 2013’e kadar almadı.

1993’te Wahlberg ilk oyunculuk deneyimini THE Substitute adlı TV filminde yaptı. Danny DeVito’nun uzun metrajlı filmi Renaissance Man ile ertesi yıl beyaz perdeye ilk çıkışı geldi. Bir basketbol fanatiği olarak, 1995’te The Basketball Diaries’de göründükten sonra eleştirmenlerin dikkatini çekti ve aynı adlı Jim Carroll kitabının film uyarlamasında Leonardo DiCaprio’nun yanında Mickey rolünü oynadı. James Foley’in gerilim filmi Fear’da ilk başrolünü oynadı.

Wahlberg, barmen Vince Papale’ın gerçek hikayesinden uyarlanan Amerikan futbol draması Invincible’da rol aldı. Ayrıca HBO dizisi Entourage’ın (2004-2011) yönetici yapımcısıydı. 2006’da Martin Scorsese’nin eleştirmenlerce beğenilen gerilim filmi The Departed’da tatsız, ağzı bozuk massachusetts eyalet polisi dedektifi olarak yer aldı ve bu filmde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü adaylığı, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Küre adaylığı ve National Society of Film Critics En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne kadar kazandı.

2017 yılında dünyanın en çok kazanan aktörleri listesinin başında yer aldı. 2018’de All the Money in the World’ün yeniden çekimleri için aldığı 1,5 milyon dolarlık maaş, kadın rol arkadaşı Michelle Williams’ın 1.000 dolardan az para alması nedeniyle tartışmalara neden oldu. Wahlberg parayı Williams’ın kurduğu cinsel tacize karşı bir hareket olan Time’s Up’a bağışladı.

1 Ağustos 2009’da Beverly Hills’teki Good Shepherd Katolik Kilisesi’nde model Rhea Durham ile evlendi. Birlikte 4 çocuğu vardır. Wahlberg Katoliktir ancak kilisenin muhalefetine rağmen eşcinsel evliliği açıkça destekler. Eylül 2015’te Ted filminde yaptığı kaba şakalar için Papa Francis’den özür diledi

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Kahverengi

Boyu

Boyu: 173 Cm

Kilo

Kilosu: 78 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 117 Cm, Pazı: 41 Cm Bel: 89 Cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu