Ünlü Bilgileri

Kwon Yuri Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kwon Yu-ri
Doğum Tarihi: 5 Aralık 1989
Meslek: Şarkıcı & Aktris & Söz Yazarı

Kwon Yuri, 5 Aralık 1989 yılında Güney Kore’de dünyaya geldi. Kwon Hyuk-joon adında bir ağabeyi var. 2001 SM Entertainment Casting System seçmelerine katıldı ve 2001 SM Gençlik En İyi Dansçı Yarışması’nı ikinci sırada bitirdikten sonra şirkete katıldı. Daha sonra ilk çıkışından önce 5 yıl 11 ay eğitim aldı. 2008 yılında Neunggok Lisesi’nden mezun oldu. Sooyoung ile birlikte, 20 Mayıs 2014 tarihinde Chung-Ang Üniversitesi’nin yeni elçileri olarak atandı. 15 Şubat 2016’da Tiyatro ve Sinema bölümünden mezun oldu ve mezuniyet töreninde okulun Fahri Elçisi olarak Yaşam Boyu Başarı Ödülü aldı.

Yuri, ilk resmi çıkışını Ağustos 2007’de 9 kişilik kız grubu Girls’ Generation’ın bir üyesi olarak yaptı. Grubun faaliyetlerinin yanı sıra, S.M Entertainment’ın erkek grubu Super Junior’ın Super Junior Show belgeselinin bir parçası olan The King’s Boyfriend adlı bir televizyon bölümünde küçük bir rol aldı. Ayrıca, Super Junior’ın üyelerinin de rol aldığı Attack on the Pin-Up Boys adlı filmde balerin olarak cameo olarak yer aldı.

2008’de Yuri, 2008 KBS2 sitcomu Unstoppable Marriage’da yinelenen bir rol aldı ve burada Sooyoung ile birlikte lise öğrencisi olarak oynadı. 2018’de Yuri, 29 Ekim’de Netflix’te ilk sezonunun prömiyerini yapan the Sound of Your Heart adlı sitcom’un ikinci sezonunda rol aldı. Ocak ayında DJ Raiden ile birlikte “Always Find You” adlı bir ortak single yayımladı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 167 cm

Kilo

Kilosu: 51 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58,5-84 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu