Ünlü Bilgileri

Katie Holmes Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kate Noelle Holmes
Doğum Tarihi: 18 Aralık 1978
Meslek: Aktris

Katie Holmes, 18 Aralık 1978 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Üç kız ve bir erkek kardeşi vardır. Holmes bir Roma Katolik kilisesinde vaftiz edildi ve Toledo’daki Kral İsa Kilisesi’ne katıldı. Toledo’daki notre Dame Akademisi’nden (aynı zamanda annesi de oradan mezun oldu) mezun oldu. 14 yaşında Toledo’da bir modellik okulunda derslere başladı ve 1996’da New York’ta düzenlenen Uluslararası Modellik ve Yetenek Birliği (IMTA) Yarışması’na katıldı. ng Lee’nin yönettiği 1997 yapımı The Ice Storm filminin oyuncu yönetmenine seçmeler için bir kaset gönderdi ve Holmes, Kevin Kline ve Sigourney Weaver’ın karşısında Libbets Casey rolüyle ekrana ilk çıkışını yaptı.

Ocak 1997’de Holmes pilot için Los Angeles’a gitti. Toledo Blade, Buffy the Vampire Slayer’da başrol teklif edildiğini söyledi ama liseyi bitirmek için teklifi geri çevirdi. Dawson’s Creek’te düzenli olarak çalıştığı süre boyunca Holmes, 1998’de stepford wives-goes to-high school gerilim filminde başrol oynadı. 2000 yılında Holmes iki film rollerinde yer aldı. İlki Wonder Boys’ta, Curtis Hanson’ın yönettiği Michael Chabon’un romanından. Film, michael Douglas’ın başrolde olduğu bir üniversitede yaratıcı yazarlık öğretmeninin hikayesini anlatıyor. O dönemde önde gelen birçok eleştirmen filmde Holmes’a olumlu eleştiriler yaptı.

Holmes, Dawson’s Creek’teki rol arkadaşı Joshua Jackson ile şovun ilk gösteriminde çıktı. 2000 yılında aktör Chris Klein ile tanıştı. 2003’ün sonlarında nişanlandılar, ancak 2005’in başlarında ilişkileri sona erdi. Ayrıldıktan sonra arkadaş kalmaya devam ettiler. Holmes, aktör Tom Cruise ile Nisan 2005’te çıkmaya başladı. Katolik olarak yetiştirilen Holmes, çift çıkmaya başladıktan kısa bir süre sonra Scientology eğitimine başladı. Haziran 2005’te nişanlandılar, nişandan sadece yedi hafta sonra çiftin kızı Suri, ilk randevularının birinci yıldönümü olan 18 Nisan 2006’da doğdu. 18 Kasım 2006’da evlendiler. Mart 2011’in başlarında Holmes, star dergisine 50 milyon dolarlık iftira davası açtı. Dava 27 Nisan 2011’de sonuçlandı ve star 6 Mayıs 2011’de bir özür yazısı yazdı ve Holmes’un hayır kurumu Dizzy Feet Vakfı’na açıklanmayan bir bağışta bulundu. Holmes ve Cruise en son 16 Haziran 2012’de İzlanda’da birlikte fotoğraflandı. 29 Haziran’da Holmes, beş buçuk yıllık evliliğin ardından New York’taki Cruise’dan boşanma davası açtı. Holmes’un boşanma davası açmasından on gün sonra, 9 Temmuz 2012’de çiftin avukatları çiftin boşanma anlaşması imzaladığını açıkladı. [112] Bu, Holmes’un ilk boşanması ve Cruise’un üçüncü boşanmasıydı. Holmes Suri’nin velayetini aldı. Cruise’dan boşandıktan sonra Holmes Roma Katolik Kilisesi’ne geri döndü ve St. Francis Xavier Kilisesi’ne gitmeye başladı. Holmes, aktör ve müzisyen Jamie Foxx ile 2013-2019 yılları arasında çıktı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

175 Cm

Kilo

55 Kg

Vücut Ölçüleri

86-61-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu