Ünlü Bilgileri

Jenna Ortega Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jenna Marie Ortega
Doğum Tarihi: 27 Eylül 2002
Meslek: Aktris

Jenna Ortega, 27 Eylül 2002 yılında ABD’de dünyaya geldi. Ortega’nın babası Meksika kökenli Amerikalı, annesi ise Meksika ve Porto Riko kökenli.

Ortega altı yaşından itibaren oyunculukla ilgilenmeye başlamıştı. Sekiz yaşına geldiğinde, annesinin yardımı ve temsilcileriyle seçmelere katılmaya başladı ve kısa bir süre sonra 2012’de Rob’un “Baby Bug” bölümünde konuk oyuncu olarak rol alarakı oyunculuk çıkışını yaptı. CSI: NY’de Aimee Moore rolünde “Unspoken” bölümünde yer aldı. 2013 yılında, süper kahraman filmi Iron Man 3’te başkan yardımcısının kızı olarak küçük bir rolle ilk filmini yaptı. Bunu takiben, Insidious serisinin üçüncü filmi Insidious: Chapter 2 korku filmi Insidious: Chapter 2’de Annie olarak rol aldı. Her iki film de gişede başarılı oldu.

2014’te Ortega, Zoe Leon’u canlandıran Rake dizisinde yinelenen bir rol aldı. Aynı yıl, the Little Rascals Save the Day adlı video komedi filminde Mary Ann karakterini canlandırdı. Ertesi yıl, Ortega, Netflix’in orijinal dizisi Richie Rich’in ana oyuncu kadrosunda Richie’nin en iyi arkadaşı Darcy’yi canlandırdı. Dizi, genel olarak olumsuz eleştiriler aldı. Aynı yıl After Words filminde Anna Chapa olarak yer aldı.

Ortega daha sonra 2016’dan 2018’e Disney Channel sitcom Stuck in the Middle’da şovun başrolü Harley Diaz olarak rol aldı. Dizi iyi karşılandı ve Ortega, performansıyla Imagen Ödülü kazandı. Ortega, Ocak 2019’da 26 Aralık 2019’da yayınlanan Netflix gerilim dizisi You’nun ikinci sezonunda Delilah Alves’in kız kardeşi Ellie Alves’in başrolünü üstlendi. 2020’de Netflix animasyon dizisi Jurassic World Camp Cretaceous’da Brooklyn’i seslendirdi.

Ortega bundan sonra yaklaşmakta olan komedi filmi Yes Day’de ana rol oynayacak. Şubat 2020’de, lise drama filmi The Fallout’u yöneteceği açıklandı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 155 Cm

Kilo

Kilosu: 45 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 81-58,5-79 Cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.8]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu