Ünlü Bilgileri

Gwendoline Christie Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Gwendoline Tracey Philippa Christie
Doğum Tarihi: 28 Ekim 1978
Meslek: Aktris

Gwendoline Christie, 28 Ekim 1978 yılında İngiltere’de West Sussex’te orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İki büyük üvey kardeşi var. Annesi ev hanımı, babası ise satış ve pazarlama alanında çalışmıştır. South Downs yakınlarındaki bir köyde büyüdü. Çocukken jimnastikeğitimi aldı ama omurilik zedelenmesinden sonra oyunculuğa başladı. 2002 yılı civarında Brighton’da bir butikte çalıştı. 2005 yılında Drama Centre London’dan mezun oldu. Alışılmışın dışında uzun fiziğinden dolayı “muhtemelen asla çalışamayacağı” söylendi ve hatta ekranda çalışmak istediğini belirttikten sonra menajeri tarafından “iyi şanslar” denildi. Tilda Swinton’ın Orlando’daki performansıyla bu hedefe devam etmek için ilham aldı.

2002’de Christie’nin boyu fotoğrafçı Polly Borland’ın dikkatini çekti ve Christie’yi 2002 ve 2008 yılları arasında Bunny adlı bir dizi fotoğrafın konusu yaptı. Christie’nin akıl hocası tiyatro okulundan beri aktör ve yazar Simon Callow olmuştur. Temmuz 2011’de Christie, HBO’nun fantastik TV dizisi Game of Thrones’un ikinci sezonunda Tarthlı Brienne karakterini canlandırdı. Alışılmadık derecede uzun boylu, kaslı ve sade görünümlü bir kadın olan karakteri, romanların birçok okuyucusu arasında favoridir ve Christie seçmeler gerçekleşmeden çok önce hayranları tarafından bu rol için önerilmiştir.

2015’te Christie, Açlık Oyunları serisinin son filmi olan The Hunger Games: Mockingjay – Part 2’de Komutan Lyme’ı canlandırdı. Oyuncu Lily Rabe daha önce rol için anlaşma imzalamıştı, ancak zamanlama çakışmaları nedeniyle geri adım atmak zorunda kaldı. Aynı yıl Swallows and Amazons kadrosuna Bayan Blackett olarak katıldı, ancak daha sonra ayrıldı. Yine 2015’te Christie, Star Wars: The Force Awakens filminde, filmin yardımcı antagonistlerinden biri olan Kaptan Phasma rolüyle rol aldı.

Christie 1,91 m boyunda. Boyu, gençken zorbalığa maruz kalmasına neden oldu. 2013’ün başından beri moda tasarımcısı Giles Deacon ile ilişki içindedir.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 191 Cm

Kilo

Kilosu: 80 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 94-76-94 cm

Burcu

Akrep

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu