Ünlü Bilgileri

Danielle Brooks Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Danielle Brooks
Doğum Tarihi: 17 Eylül 1989
Meslek: Aktris & Şarkıcı

Danielle Brooks, 17 Eylül 1989 yılında ABD’de dünyaya geldi. Güney Carolina’da hıristiyan bir ailede büyüdü. Babası diyakoz, annesi ise bir papazdı. Altı yaşında kiliseye yaptığı bir doğum oyununda oyunculuğa başladı. Lisedeki son iki yılı boyunca seçici bir sanat lisesi olan South Carolina Governor’s School for the Arts & Humanities’e gitti. Juilliard School’da drama okudu ve 2011 yılında mezun oldu.

Juilliard’dan mezun olduktan sonra Brooks iki tiyatro yapımında rol aldı: Shakespeare Theatre Company’nin İki Ustanın Hizmetçisi ve Bubble’ı Blacken. 2013’te, Piper Kerman’ın aynı adlı anı kitabından uyarlanan bir kadın hapishanesi ile ilgili bir dizi olan Netflix yapımı Orange Is the New Black dizisinin kadrosuna katılmak üzere her iki yapımdan da ayrıldı. Brooks Tasha “Taystee” Jefferson olarak oynadı. Aslında dizinin sadece iki bölümünde yer almak için düşünüldü, ancak ilk sezonun geri kalanına ve sonraki sezonlarda da rol aldı. Brooks’un dizideki performansı TV eleştirmenleri tarafından beğenildi. Eylül 2013’te, Brooks, HBO dizisi Girls’ün üçüncü sezon bölümünde rol aldı ve dizideki ilk Afrikalı-Amerikalı aktris oldu.

2 Temmuz 2019’da Brooks ilk çocuğuna hamile olduğunu açıkladı. 16 Kasım 2019’da Freeya Carel Gellin adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 75 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 106,5-84-112 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu