Ünlü Bilgileri

Aya Nakamura Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Aya Nakamura Danioko
Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1995
Meslek: Şarkıcı

Aya Nakamura, 10 Mayıs 1995 yılında Mali’de dünyaya geldi. Griot (batı Afrikalı hikayeciler, sözlü geleneklerin şarkıcılarını öven/ şairleri öven) bir ailenin çocuğu olarak beş kardeşin en büyüğüdür. Erken yaşta, ailesi Fransa’ya geldi ve Aulnay-sous-Bois Paris Kuzey banliyölerinde taşındı. NBC bilim kurgu drama dizisi Heroes’dan Hiro Nakamura karakterinden sonra Nakamura adını aldı. 2014 yılında, 19 yaşındayken ilk single’ı Karma’yı Facebook’ta yayımladı.

2015’te besteci Christopher Ghenda ile Brisé şarkısını yaptı ve video YouTube’de 13 Milyon izlendi. Ocak 2016’da şarkıcı, Warner music France’ın bir şirketi olan Rec. 118 ile anlaşma imzaladı. Aynı yıl boyunca, o işbirlikleri yapmaya devam etti ve o rapçi Gradur ile ikinci single Super Héros’i yayımladı. 25 Ağustos 2017’de ilk albümü Journal Intime’ı yayımladı. Albüm Fransa’da Platin plak ile ödüllendirildi. 23 Eylül 2017’de Paris’te Mali’nin Bağımsızlık Günü’nü kutlamak için Wati-Boss, Dawala tarafından düzenlenen Bercy’deki La Nuit du Mali’ye katıldı.

6 Nisan 2018’de Aya Nakamura, ikinci albümünün ilk özü olan Djadja’yı yayımladıi Fransız single listesinde #1 sırada yer aldı ve 2 hafta üst üste kaldı, daha sonra Diamond sertifikası aldı. Şarkı kısa sürede Fransa’da bir yaz hiti oldu ve kısa sürede uluslararası bir hit oldu. Ocak 2019’da Avrupa Müzik Hareketleri Yetenek Ödülü’nü en iyi urban albümü dalında kazandı. Şubat 2019’da Fransa Müzik Ödülleri’nde Yılın Şarkısı ve En İyi Kentsel Albüm adayı oldu. Nisan 2019’da Pookie’nin video klibini yayınladı ve 2019’da en çok izlenen Fransız videosu oldu. Şarkı bugüne kadar 150 Milyon’dan fazla izlendi ve şarkı onun üçüncü Diamond sertifikalı single’ı oldu.

Göz Rengi

Siyah

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 174 Cm

Kilo

Kilosu: 61 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-66-94 Cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu