Ünlü Bilgileri

Anna Faris Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Anna Kay Faris
Doğum Tarihi: 29 Kasım 1976
Meslek: Aktris & Film Yapımcısı & Yazar

Anna Faris, 29 Kasım 1976 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Sosyoloji profesörü Jack ve özel eğitim öğretmeni Karen Faris’in ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Faris altı yaşındayken aile Baltimore’dan Edmonds, Washington’a taşındı. Babası Washington Üniversitesi’nde iç iletişimden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştı ve daha sonra Washington Biyoteknoloji ve Biyomedikal Derneği’nin başkanlığını yaptı. Annesi Edmonds’taki Seaview İlköğretim Okulu’nda ders verdi. Faris’in, aynı zamanda sosyolog ve Kaliforniya Üniversitesi’nde profesör olan Robert adında bir ağabeyi vardır. Oyun izlemekten keyif aldı ve sonunda mahallesinde yaşayan arkadaşlarıyla yatak odasında kendi malzemesini üretti.

Faris, Edmonds-Woodway Lisesi’ne gitti (1994’te mezun oldu) ve okurken Seattle’da bir repertuar şirketiyle ve ulusal radyo oyunlarında sahne aldı. Bir keresinde kendisini bir drama kulübü “aptal”, ” olarak tanımlamıştı ve okulda Noel ağacı etek giydiğini ve son sınıfa kadar kimseyle çıkmadığını belirtti. “Erkeklerden hoşlanırdım, ama kimse beni gerçekten sevmezdi,” diye söyledi. Daha sonra Washington Üniversitesi’ne gitti ve 1999 yılında İngiliz edebiyatı alanında bir derece aldı. Oyunculuğa olan aşkına rağmen, Faris bir gün bir roman yayımlamayı umarak “film yıldızı olmak istediğini hiç düşünmediğini” itiraf etti ve “sadece fazladan para kazanmak için” oyunculuğa devam etti.

Ailesi onu gençken oyunculuğa devam etmesi için cesaretlendirdi ve ilk profesyonel oyunculuk performansını Arthur Miller’ın Danger: Memory adlı oyununun üç aylık çalışmasında 9 yaşındayken yaptı. Çalışmaları için, Faris’e 250 DOLAR ödendi. “Ben hamur haddeleme gibi hissettim,” diye söyledi. ssaquah, Washington, Village Theatre’da To Kill a Mockingbird’ün yapımında Scout karakterini canlandırdı ve Our Town’da Heidi ve Rebecca’da başrolü oynadı. Faris liseye devam ederken donmuş yoğurt tv reklamında yer aldı. 2013’te Faris, Take Me Home Tonight ve What’s Your Number’ı takip eden üçüncü kez o zamanki kocası Chris Pratt ile birlikte rol aldı. Faris, Alvin ve Sincaplar film serisinin dördüncü bölümü olan The Road Chip’teki seslendirme rolünü canlandırdı. Faris ilk kitabı Unqualified’i Ekim 2017’de yayımladı; bölüm “anı-ilköğretimde “kısa kız” olma, kadın arkadaş bulma ve tutma ve eğlence endüstrisi ve ebeveynlik baskıları ile ilgili hikayeler de dahil olmak üzere-kısmen mizahi içeren kitabını yayınladı.

Faris, 1999 yapımı indie slasher filmi Lovers Lane’in setinde tanıştıktan kısa bir süre sonra aktör Ben Indra ile çıkmaya başladı. Haziran 2004’te evlendiler. Faris, uzlaşmaz farklılıkları gerekçe göstererek Nisan 2007’de boşanma davası açtı. Şubat 2008’de sonuçlanan boşanma anlaşmalarının bir parçası olarak, Indra’ya diğer mal ve vekaletlere ek olarak 900.000 dolar ödemeyi kabul etti. 2008’de Indra’dan boşandıktan sonra The House Bunny’yi çektikten sonra, Faris göğüs implantı yaptırdı ve ilk kez Nisan 2011’de The New Yorker’a verdiği röportajda ortaya çıktı. Faris, aktör Chris Pratt ile 2007’nin başlarında Los Angeles’ta Take Me Home Tonight filmi için okunan masada tanıştı; Filmde, karakterleri aşk çıkarları vardı. Kısa bir süre sonra çıkmaya başladılar, 2008’in sonlarında nişanlandılarve 9 Temmuz 2009’da Endonezya’nın Bali kentinde küçük bir törenle evlendiler Çiftin Ağustos 2012’de doğan Jack adında bir oğulları vardır. Aile Hollywood Hills, Los Angeles’ta yaşadı. 6 Ağustos 2017’de çift ayrıldıktan sonra boşandı. 16 Ekim 2018’de boşandıkları açıklandı. Faris’in Eylül 2017’de görüntü yönetmeni Michael Barrett ile çıkmaya başladığı söyleniyor. Overboard filminde çalışırken tanışmışlar.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

165 Cm

Kilo

55 Kg

Vücut Ölçüleri

89-61-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu