Diğer

QR Menü ile Yeniliğe Ayak Uydurun!

QR Menü, restoranlar, kafeler ve otel gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış yeni bir teknolojik çözümdür. Bu menüler, müşterilerin yemek seçeneklerine daha rahat erişebilmelerini sağlamak amacıyla ve gelişen teknolojinin bir ürünü olarak hayatımıza girmiştir. QR Menü Programı, işletmelerin menülerini dijital ortama dönüştürmesine sağlar ve müşterilerin menü beklemeden hızlı bir şekilde online menü içeriğini hızlı bir şekilde görüntülemesini sağlar. Bu teknolojinin en önemli avantajı ise, müşterilerin, herkesin dokunduğu ve bakteri yuvasına dönmüş kağıttan menülere temas etmemesidir.

Aslında, Temassız Menüler hayatımıza Covid-19 pandemisi sırasında girdi. Asıl hedef temasını azaltmamıza yardımcı olmasıydı. Fakat daha sonra sağladığı kolaylık sayesinde geleneksel menülerin yerini almaya başladı.

QR Menü, restoranlar ve kafeler için birçok kolaylık sağlar. İlk olarak, QR Menü sayesinde işletmelerin müşterilere geleneksel olan kağıttan yapılmış fiziksel menüler sunmalarına gerek kalmaz. Bu, işletmelerin menülerini daha hızlı ve kolay bir şekilde güncellemelerini sağlar ve en önemlisi para tasarrufudur. Fiziksel yani kağıttan yapılmış menülerde fiyat güncellemesinde, yeni ürün ekleneceği zaman yeniden menü basımı gerekmektedir. Ama QR menü ile zahmetsizce fiyatlarınızı hemen güncelleyip, yeni ürünler ekleyebilirsiniz.

Geleneksel kağıttan yapılmış menülerin aksine, QR Menü programı sayesinde, işletmeler müşterilerin siparişlerini dijital olarak alabilir ve daha sonra bu siparişleri kolayca yönetebilirler. Bu, işletmelerin siparişleri hızlı ve doğru bir şekilde işleme koymalarına yardımcı olur.

Ayrıca müşterilerin yanlış sipariş verme durumları da QR menü ile ortadan kalkmakta. Müşteriler QR Menüde istediği siparişi seçip, inceledikten sonra onaylar ve en doğru sipariş yönetim sistemine düşer ve müşterinin istediği menü karışıklık olmadan teslim edilir.

Artık Temassız menüler geleneksel menünün yerlerini almaya başladı bile.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu