Diğer

Mehmet Olcay Biyografisi

Mehmet Olcay, 26 Ağustos 1974 doğumlu Türk-İranlı bir iş insanı ve girişimcidir. Olcay Holding’in kurucusu ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. 2020 yılında kurulan Olcay Holding, dünya çapında birçok ülkede ticari faaliyetler yürütmekte ve yatırımlarıyla adından söz ettirmektedir. Fidan Makina, Romeno İstanbul, Cana Group gibi birçok firmanın kurucusudur.

Tahran Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi alan Mehmet Olcay, daha sonra inşaat mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamak üzere University College of Allameh Helli’ye devam etmiştir. İstanbul’a yaptığı bir ziyaret sonrasında Türkiye’yi çok seven Olcay, vatandaşlık alarak Türkiye’ye yerleşmiş ve aynı yıl Olcay Holding’i kurarak yatırımlarının odak noktasını Türkiye’ye kaydırmıştır.

ICS Group tarafından verilen Quality of Working Life sertifikasına layık görülen ve 2015 yılında Londra’daki iş insanları listesine 167. sıradan giriş yapan Mehmet Olcay, ticari faaliyetlerini hem İstanbul hem de Londra’da sürdürmektedir. Londra Ticaret Odası verilerine göre, en yüksek kazanç sağlayan ilk 200 iş insanından biri olarak öne çıkmıştır.

İtalya’da bir süre yaşayan ve Romeno bölgesinde inşaat projeleri yürüten Mehmet Olcay, 2020 yılında yerleştiği İstanbul’da özellikle Maslak ve Zekeriyaköy bölgelerinde gayrimenkul yatırımlarıyla dikkat çekmektedir. Ticari nitelikli emlak, residence konut ve arsa yatırımlarıyla İstanbul’da çeşitli inşaat projelerini yönetmektedir. Olcay Holding bünyesinde kurduğu Cana Group ile ithalat ve ihracat alanında da faaliyet gösteren Mehmet Olcay, dünya çapında birçok ülkeyi ziyaret ederek tarihi yerleri ve müzeleri gezmekten keyif almaktadır. Ayrıca antika niteliğindeki objelerle ilgilenmektedir.


İran’da Sepidan Mineral Water Industries’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Olcay, başta İran, Umman ve Katar olmak üzere çeşitli ülkelerde fabrika yatırımlarına liderlik etmektedir. Ayrıca İran’ın en büyük su içecek firmasına sahip olan Mehmet Olcay, Türkçe dışında İngilizce, Farsça ve Arapça bilmekte olup evlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu