Diğer

İş İnsanı Mehmet Olcay’dan Yeni Yatırım

Gayrimenkul alanındaki yatırımları ile bilinen Türk iş insanı Mehmet Olcay yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2015 yılında ICS Group tarafından verilen Quality of Working Life sertifikasına sahip olan Mehmet Olcay, Umman’da yeni fabrika kurulumu için görüşmelere başladı. Hedef, Umman’daki yerel içecek markaları arasında pazar lideri olmak.

Mehmet Olcay: İçecek Pazarının Lideri Olmak İstiyoruz

Yüksek mineralli içme suyu ve gazlı meşrubatlar alanında Umman’ın en büyük yerel üreticisi ve pazar lideri olmak istediklerini ifade eden Mehmet Olcay, yeni yatırımları için görüşmelere başladı. Çizimleri tamamlanan fabrika projesinin 2024 yılının sonlarına doğru hayata geçirilmesi ve tüm resmi işlemlerin bitirilmesi hedefleniyor. Yeni kurulacak fabrika ile tahminlere göre Umman’da %10’un üzerinde bir pazar payı hedeflenmekte. Üstelik yerel yöneticiler istihdama katkılarından ötürü her türlü teşvik imkanının da söz konusu olduğunu dile getiriyor. Yeni kurulacak fabrikada dünya standartlarında son teknoloji sanayi makinelerinin yer alacağı ifade ediliyor.

Yükselen Ticaret Hacmi Dikkat Çekiyor

Son yıllarda Türkiye ve Umman arasındaki ticari hacmin yükselerek artışa geçtiği biliniyor. Türkiye özellikle petrol ve doğalgaz ihtiyaçları noktasında Umman ile ticari faaliyetler yürütüyor. Enerji tedariğine dayalı ticari faaliyetler, ikili ilişkilerin diplomatik düzeyde de ilerleme sağladığını vurgulayan yetkililer, gelecek yıllarda dünyada beklenen enerji krizine yönelik olarak Türkiye’nin alternatifler yaratma ve enerji güvenliği sağlama noktasında Umman ve diğer bölge ülkeleri ile olan ilişkisinin önemine dikkat çekiyor.

Türk inşaat firmalarının son yıllarda Umman’da gerçekleştirmiş oldukları başarılı projeler neticesinde Umman’da birçok alanda Türk iş insanlarına kapı aralandığını belirten yetkililer, karşılıklı ticaret ve ikili ilişkiler bakımından Türk-Umman iş dünyasının büyük fırsatlara sahip olduklarını söylüyor.

İş insanı Mehmet Olcay, Türkiye’den Umman’a sanayi alanında yatırım yapan ilk Türk iş insanlarından biri olarak biliniyor. Umman ve Türkiye arasındaki ikili ticaretin sanayi başta olmak üzere gıda, tekstil ve diğer ithalat-ihracat ürünlerine yönelik geniş bir yelpazede seyir etmesi hedefleniyor. Umman, jeopolitik konumu gereği de hem Türkiye hem de bölge ülkeleri açısından büyük önem taşıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu